دستگاه تمام اتوماتیک میلگرد بستر

نوع محصول : ماشین آلات

اطلاعات محصول
جزئیات

میلگرد بستر چیست؟

آشنایی با محصصول میلگرد بستر

بیشترین خسارت‌هایی که هنگام زلزله به ساختمان‌ها وارد می‌شود شامل خرابی‌های دیوار و سقف ساختمان‌ها است. علت این خسارت‌ها نداشتن استحکام و مقاومت لازم دیوار و سقف ساختمان‌ها بوده است. بنابراین افزایش استحکام دیوار و سقف سازه‌ها همواره جزء اهداف اصلی مهندسان و معماران بوده است. یکی از راه حل‌های افزایش استحکام، استفاده از میلگرد بستر است

برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید میتوانید با شماره تماس 09120172006 تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند ..

 محصول میلگرد بستر یک سازه فولادی است که از دو آرماتور موازی به طول 30 متر ساخته شده است. طول میلگرد بستر اما می‌تواند بسته به کاربرد متفاوت باشد. میلگرد بستر در استحکام ساختمان تاثیر بسزایی دارد و استفاده از آن خسارت های ناشی از زلزله را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. در واقع میلگرد بستر یکی از مهم‌ترین اجزای هر ساختمان ضد زلزله است.

مزایای میلگرد بستر چیست؟

شاید برای شما سوال ایجاد شود که این میله فولادی نسبتاً نازک چگونه به استحکام ساختمان‌ها کمک می‌کند؟ این میلگردها مزایای مختلفی را به ارمغان می‌آورند:

 1. افزایش مقاومت کششی:
 2. جلوگیری از ترک خوردگی:
 3. بهبود مقاومت خمشی:
 4. افزایش دوام:

در ادامه به مشخصات اصلی میلگرد بستر می‌پردازیم.

استفاده از محصول میلگرد بستر چه مزایایی دارد؟

اگر تا اینجای مقاله ما را دنبال کرده باشید، حتماً با برخی از مزایای کلیدی میلگرد بستر آشنا شده‌اید. در اینجا 4 تا از مهم‌ترین مزایای استفاده از میلگرد بستر را برای شما شرح می‌دهیم.

 1. افزایش استحکام سازه.
 2. دوام بیشتر
 3. بهبود ظرفیت تحمل بار
 4. مقاومت در برابر ترک خوردگی
 5. مقرون به صرفه در طولانی‌مدت

اجرای میلگرد بستر چگونه است؟

می‌توان گفت که شیوه اجرای میلگرد بستر به دو صورت است. در کل این دو صورت عمودی و افقی خواهد بود.

روش عمودی

در این روش اجرای میلگرد بستر، میلگرد به‌صورت عمودی بین بلوک‌ها و یا آجرهای دیوار تا سقف قرار خواهد گرفت. در این حالت به دلیل این‌که اجازه دهیم آرماتور آزادانه حرکت داشته باشد نباید دیوار را تا سقف ادامه داد. در این حالت دیوار را توسط ناودان به سقف اتصال خواهیم داد. همچنین فضای خالی تولیدشده را با سیمان و یا بتن پر خواهیم کرد. شالوده اجرای میلگرد بستر به صورت عمودی به همین شکل است.

روش افقی

در روش اجرای میلگرد بستر افقی فقط کافی است که آرماتور بستر به‌صورت افقی قرار بگیرد. البته باید با فاصله‌های معین بین آجر یا بلوک و ملات قرار گرفته باشد. در این روش باید نکاتی موردتوجه قرارگرفته شود. اولین نکته، قبل از این‌که دیوار چیده شود باید بست میلگرد به حالت افقی به سازه اتصال داده شود. جهت نصب این بست به اسکلت فلزی باید از میخ مخصوص فلز و تفنگ استفاده کرد. همچنین باید توسط دستگاه جوش به چهار طرف بست متصل کرد.

هنگام اجرای میلگرد بستر در زمان دیوارچینی هم باید دقت فراوانی شود. در این موقع بیست سانتی‌متر پایانی میلگرد بستر را باید نود درجه خم‌کنیم تا مستقیماً به سازه بست شوند. نکته‌ای که باید رعایت شود این‌که میلگرد بستر در ردیف مربوطه روی بلوک‌ها قرار گرفته شود. همین‌طور حداکثر تا 5/1 سانتی‌متر باید روی آن‌ها ملات ریخته شود. با رعایت این موارد می‌توان به درستی روال اجرای میلگرد بستر را به صورت صحیح انجام داد.

جمع‌بندی

میلگردهای بستر می‌تواند مقاومت سازه شما را به میزان چشمگیری در برابر زلزله و سایر تنش‌ها افزایش دهد. ایمنی سازه یکی از حیاتی‌ترین بخش‌هایی است که باید به آن توجه کرده و نکات مربوطه را با دقت بالا انجام دهید.

شما می‌توانید پرسش‌های خود ، پیرامون خرید دستگاه میلگرد بستر را ، با مشاوران مجموعه  در میان گذاشته و برای دریافت اطلاعات بیشتر با  کارشناسان مجموعه پارس بافت بصورت مستقیم تماس حاصل فرماید

 

 

مهم ترین نکاتی که خریدارن دستگاه میلگرد بستر در خرید این محصول باید در نظر داشته باشند:

همواره عملکرد ماشین الات صنایع مفتولی تحت تاثیر کیفیت مفتول وردوی به انها میباشد از این رودر صورتی که خریداران در تهیه ماشین با کیفیت تحقیق درستی به عمل نیاورند و یا تحت تاثیر قیمت پایین ماشین الات بی کیفیت قرار بگیرند دچار مشکلات بسیاری میشوند و در شروع کسب و کار خود شکست میخورند حال باید دانست که در انتخاب یک دستگاه مناسب به چه نکاتی باید توجه کرد:

 • ماشین‌آلات صنایع مفتولی ابزارهایی هستند که برای بافندگی استفاده می‌شوند. این ماشین‌آلات با دقت بسیار بالا، کمتر از ۰.۱ میلیمتر، عملکرد درستی دارند.
 • برای تولید محصولات با کیفیت و قابل قبول، سازنده این ماشین‌آلات باید از تجهیزات تولید مدرن و همچنین ماشین‌آلات سی ان سی در فرآیند تولید استفاده کند. در غیر اینصورت، محصول نهایی ممکن است باعث نارضایتی خریدار شود.
 • در مراحل ساخت ماشین الات ، تجربه سازنده اهمیت بسیاری دارد. همچنین، استفاده از تجهیزات تولید مدرن و ماشین‌آلات سی ان سی نقش مهمی در بهبود کیفیت و دقت محصولات دارند.
 • در غیر اینصورت، خریدار ممکن است با محصولات ناکارآمد و نامناسب روبرو شود که نه تنها نارضایتی او را به همراه دارد، بلکه ممکن است باعث از دست رفتن فرصت‌های کسب و کاری نیز شود.
 • بنابراین، در انتخاب ماشین‌آلات صنایع مفتولی باید به جوانب فنی و تجربه سازنده توجه کرد و تجهیزات مدرن و با کیفیت را در نظر گرفت.