توری فرنگی

سلام و عرض ادب.مهندس جواد رستمی هستم کارشناس تولید محتوا ازتیم دیجیتال مارکتینگ {pbgco} در خدمت شما عزیزان هستم تا در مورد محصول جدیدیدر مورد دستگاه فنس بافی با نام {توری فرنگی} توضیحاتی ارائه بدم. امیدوارم از این مقاله لذت ببرید.

3283
1402/8/27
توری فرنگی

سلام و عرض ادب.مهندس جواد رستمی هستم کارشناس تولید محتوا ازتیم دیجیتال مارکتینگ {pbgco} در خدمت شما عزیزان هستم تا در مورد محصول جدیدیدر مورد دستگاه فنس بافی با نام {توری فرنگی} توضیحاتی ارائه بدم.

امیدوارم از این مقاله لذت ببرید.

برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید : 09120172006

معرفی توری فرنگی

توری فرنگی یک نوع پارچه است که با استفاده از تار و پودهای بلند به هم بافته شده است. شکل چشمه‌های توری‌فرنگی مانند توری مرغی و گابیون شش ضلعی است که توری‌فرنگی با چشمه‌های شش‌ضلعی گاهی به آن به عنوان "لانه زنبوری" یا "توری گلخانه‌ای" هم اطلاق می‌شود.

توری‌ فرنگی با توجه به مقدار قطر مفتول، به دو دسته توری فرنگی گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم تقسیم می‌شود.از نظر ضخامت، توری فرنگی نسبت به توری گابیون قطر کمتری دارد. در حالی که توری گابیون با ضخامت بیشتری تولید می‌شود و چشمه‌های بزرگ‌تری دارد که باعث افزایش مقاومت و استحکام آن می‌شود.

اگرچه توری فرنگی به دلیل ضخامت کمتری که دارد نسبت به توری گابیون مقاومت بیشتری ندارد، از نظر قابلیت استفاده و کاربرد آن بسیار متنوع است و درصنایع مختلفی از جمله ساخت و ساز، باغبانی، تولیدات کشاورزی و خودرو سازی از این نوع توری فرنگی استفاده می‌کنند.

همچنین در ساخت بناهایی مانند محوطه‌سازی، نگهبانی و یا زمینهای ورزشی هم از آن استفاده می‌شود.توری فرنگی گالوانیزه سرد، برای مصارف داخلی و ساخت بناهای سبکی مانند حیاط‌سازی، حفاظ، سکوی پشتیبانی، همچنین در صنایع خودروسازی و تولید ماشین آلات کاربرد دارد.

توری فرنگی گالوانیزه گرم که بیشتر برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، سبک و مقاوم با قابلیت پیچیدن و خم شدن است.

به طور کلی توری فرنگی، یکی از مواد ساختمانی است که به دلیل وزن سبک، قیمت مناسب، قابلیت برش و شکل‌دهی آسان، مقاومت در برابر ضربه و خوردگی، مقاومت در برابر آتش، قابلیت تهویه‌سازی و همچنین ظاهر زیبایی که دارد در مصارف مختلف کاربرد دارد.

انواع توری های فرنگی

 

توری فرنگی به دلیل متنوع بودن در طرح‌ها، رنگ‌ها و جنس‌ها، در بازار در انواع مختلفی مانند زیر عرضه می‌شود:

توری فرنگی گرم

این نوع توری فرنگی از مفتول‌هایی ساخته شده است که پس از بافتن به صورت گرم گالوانیزه می‌شوند. این نوع توری فرنگی بسیار سبک و قابل تنظیم است.

توری فرنگی گرم، یکی از نوع توری فرنگی است که از مفتول‌هایی درست می‌شود که پس از بافتن به صورت گرم، گالوانیزه می‌شوند. در فرایند گالوانیزه کردن، مفتول‌های فلزی به عنوان الکترود مثبت، درون محلولی که حاوی یون فلزی است، قرار می‌گیرند؛ این فرایند اجازه می‌دهد تا یون‌های فلزی پوششی بر روی سطح مفتول‌ها بگیرند و باعث افزایش مقاومت به خوردگی و زنگ زدگی آن‌ها شوند.

این نوع توری فرنگی به دلیل سبکی و قابلیت تنظیم اندازه، در برخی نیازهای ساختمانی مانند پرده‌های درز، رومیزی و در تزئینات داخلی مانند جلوگیری از ورود حشرات و گرد و غبار به داخل فضا کاربرد دارد. همچنین در صنایع به عنوان پوشش در مناطق یا محیطی با خاصیت کولر نیز کاربرد دارد.

 توری فرنگی سرد

این نوع توری فرنگی از مفتول‌هایی ساخته شده است که پس از بافتن به صورت سرد گالوانیزه می‌شوند. این نوع توری فرنگی عمدتاً برای استفاده در برنامه‌های داخلی استفاده می‌شود.

در این نوع توری فرنگی، مفتول‌های تشکیل دهنده‌اش به صورت بلند و ریز همزمان بافته شده‌اند و بعضاً این نوع توری فرنگی شفافیت زیادی ندارد.

توری فرنگی سرد معمولاً در فضاهای داخلی استفاده می‌شود، به خصوص برای جلوگیری از پرت شدن حشرات و جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل فضا. همچنین این نوع توری فرنگی برای ساخت درز پرده، تزئینات داخلی و پوشش مبلمان نیز کاربرد دارد.

 

 
 

کاربرد های توری فرنگی

توری فرنگی در موارد مختلفی مانند زیر استفاده می‌شود:

 

 پوشش صندلی و مبل

توری فرنگی به عنوان پوشش صندلی و مبلمان و همچنین ساخت هود و پوشش بیرونی باشگاه‌ها استفاده می‌شود.

 

 استفاده در صنایع صنعتی

توری فرنگی برای استفاده در صنایع صنعتی مانند صنعت غذایی، استخراج معدن، صنایع شیمیایی و صنایع هواپیمایی و قطعات خودرو استفاده می‌شود.

 استفاده در ساخت دیوارهای خارجی و داخلی

توری فرنگی به‌دلیل وزن سبک و قابل حمل، عمر طولانی، قابلیت اطمینان بالا و قابلیت نصب سریع مورداستفاده در ساخت دیوارهای داخلی و خارجی برای ایجاد جداکننده بین بخش‌های مختلف سوله هستند.

 استفاده در درب‌ها

این نوع توری به‌دلیل جذابیت ظاهری، مقاومت در برابر ضربه و خوردگی، سبکی، قابلیت تنفس و پایداری در برابر شرایط آب و هوایی و استفاده در برخی از درب‌های سوله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 استفاده در ساخت پوشش‌های موقت

توری فرنگی برای پوشش‌دهی موقت ساختمان‌های جدید، هنگامیکه نیاز به پوشش موقتی برای محافظت ازمنع حفر و حفاظت از باغچه‌های محلی  می‌باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سوله سازی

توری فرنگی در سوله سازی، به دلایل متعددی از جمله قیمت ارزان، سبکی و قابل حمل بودن، قابلیت نصب و حمل آسان، مقاومت در برابر زیان جانبی‌های طبیعی، افزایش تهویه، صداگیری، شفافیت و همچنین قابلیت افزایش پایداری سازه، بسیار مناسب است.

در زیر به برخی از مزایای استفاده از توری فرنگی اشاره می‌کنیم:

 شفافیت

توری فرنگی شفاف است و به‌کاربرد در جاهایی که نیاز به شفافیت دارد، مناسب می‌باشد.

وزن سبک

به‌علت سبکی، توری فرنگی قابل حمل و نقل، نصب و انتقال خود می‌شود، همچنین در صنایع کمک می‌کند تا کاهش وزن و در نتیجه کاهش هزینه را برای سوله ها به دنبال داشته باشد.

 قابلیت تنفس

توری فرنگی برای تهویه هوا در فضای سوله و جلوگیری از نمکدون شدن هوا مفید است. همچنین مانع از جمع‌آوری رطوبت و ایجاد رطوبت می‌شود.

 مقاومت در برابر رطوبت و نور خورشید

توری فرنگی مقاوم در برابر رطوبت و تاثیرات منفی نور خورشید بوده و باعث می‌شود تا سوله ها همیشه خشک و تهویه شده باقی بماند.

 قابلیت شستشو

توری فرنگی به دلیل خاصیت قابلیت شستشو، اجازه می‌دهد که سوله‌های صنعتی و تجاری با سهولت بیشتری تمیز شوند.

ضد آب

توری فرنگی به طور کلی، مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارد، ولی به تنهایی به عنوان یک محصول کاملاً ضد آب تلقی نمی‌شود. بعضی از انواع توری فرنگی، با پوشش‌هایی مانند PVC یا رزین‌ها، قابلیت ایجاد مقاومت بهتر در برابر آب و رطوبت را پیدا می‌کنند.

طول عمر بالا

توری فرنگی به دلیل مقاومت در برابر خوردگی، پوسیدگی و هضم‌شدگی، طول عمر طولانی دارد.

با توجه به تمام مزایایی که توری فرنگی دارد، استفاده از این نوع پارچه به عنوان مواد سازنده و جانبی در ساخت سوله‌های صنعتی و تجاری، یک راهکار اقتصادی، کارآمد و خلاقانه است.

شرکت پارس بافت گلستان با بیش از یک دهه تجربه در ساخت ماشین آلات صنایع مفتولی آمادگی تامین انواع توری فرنگی در سایز مفتولی و چشمه های مختلف با قیمت مناسب و کیفیت عالی را دارا بوده و خریداران می توانند درخواست خود را از طریق فرم درخواست مشاوره برای ما ارسال تا پس از بررسی کارشناسان ما با شما تماس بگیرند .

 

 

منابع و مواخذ محتوای توری فرنگی